Генічеськ розташований на північно-західному узбережжі Азовського моря, автомобільний міст з'єднує його з Арабатської стрілки. Невелике містечко в Херсонській області давно стало улюбленим місцем відпочинку жителів різних куточків України та країн-сусідів. Тепла морська вода, гарне транспортне сполучення, спокійна обстановка і велика кількість сонця щорічно приваблюють сюди тисячі туристів.
Клімат, пляжі, погода
Азовское море біля узбережжя Генічеськ досить дрібне, прогрівається дуже швидко. Тому вже в травні деякі сміливці наважуються зробити перший заплив. А в червні температура води досягає комфортних показників навіть для купання дітей. Нерідко туристичний потік не слабшає до кінця вересня, поки стоїть тепла, сонячна погода. У самий жаркий період-липень-серпень, сильна спека пом'якшує свіжий морський бриз. Склад повітря тут багатий іонами брому, йоду, цілющими фітонцидами степових трав і робить благотворний вплив на організм людини.
Пляжі Генічеська в основному піщані або мелкоракушечние. Доступ на будь-який з них абсолютно безкоштовний. У прилеглих селищах берегова лінія стрімчасті. Але в межах міста спуски максимально згладжені, облагороджені і укріплені кам'яними валунами. Найкраще облаштований Дитячий пляж. На його території встановлені навіси, працюють атракціони, кіоски з сувенірами, невеликі закусочні, є ігровий майданчик.
Місто володіє всією необхідною міською інфраструктурою-працюють банки, аптеки, медустанови, мережеві супермаркети. З місцевої автостанції регулярно відправляються рейсові автобуси по всіх найпопулярніших напрямках.
У центрі міста знаходиться парк розваг. На солідній площі зосереджена маса атракціонів, у тому числі і величезне колесо огляду, з якого як на долоні видно весь Генічеськ і околиці. Зони відпочинку зі зручними лавочками і альтанками радують численними зеленими насадженнями, квітковими клумбами, декоративними чагарниками і оригінальними міні-скульптурами.
Для молоді відпочинок в Генічеську - ще й прекрасна можливість весело провести час в модних нічних клубах. Влітку дискотеки відкриваються прямо на пляжах. До самого ранку там звучить музика, виступають популярні виконавці, проходять тематичні вечірки і різні шоу-програми.
Якщо ви цікавитеся історією, то обов'язково виділіть час для відвідування Генічеського краєзнавчого музею. В його експозиції можна побачити унікальні експонати: античні амфори, архівні документи, старовинні прикраси, бивні мамонта, військові трофеї, картини знаменитих українських художників.
Найближчий аквапарк і дельфінарій розташовані всього в 14 кілометрах від курорту, в селищі Генічеська Гірка. А в селі Щасливцеве (29 км від Генічеська) знаходяться термальні джерела з радоновою мінеральною водою. Купання в них сприяє лікуванню і профілактиці захворювань серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, ендокринних та імунних порушень.
Сфера громадського харчування в Генічеську представлена досить широко. У місті можна знайти заклади на будь-який смак: недорогі кафе з домашньою кухнею, ресторани з вегетаріанським меню, національними та класичними європейськими стравами, гриль-бари, піцерії та бургерні. У багатьох з них передбачена доставка замовлень додому.
У Генічеську відсутні великі туристичні комплекси. Гостям курорту пропонуються варіанти розміщення в приватному секторі або ж оренда житла в багатоквартирних будинках. Влітку кімнати здаються практично в кожному дворі. Різниця полягає лише в рівні комфорту, вартості проживання, віддаленості від моря. Однак варто відзначити, що останнім часом на зміну старим дачним будиночкам приходять упорядковані котеджі і вілли. Міні-готелі Генічеська пропонують постояльцям затишні номери з сучасними меблями і технікою, санвузлами, кухнями.
Власники приватних пансіонатів докладають чимало зусиль для поліпшення інфраструктури своїх закладів, щоб на їх території було все найнеобхідніше для комфортного відпочинку: дитячі майданчики, басейни, сауни, мангали, автостоянки, бездротовий Інтернет. За запитом готелю Генічеська надають постояльцям звітні документи для бухгалтерії або профспілки.